In Memory

Although it's difficult today to see beyond the sorrow,
May looking back in memory help comfort you tomorrow.
~Author Unknown

Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2017
Ray Gerhart  

2016
Sherilyn Anderson  
Jim Fitzgerald  
Edwin Oesch  

2015
Julie Stambaugh  

2014
Barbara Britton  
Mary Hewlett (DeHaan)
Tom Johnson  

2012
Larry Campbell  
Edward Colson  
Michael Craig  
Judy Gibson (Bradford)  
Vicky Roper (Patnaude)  
Kim Williams  

2011
Karen Hadnott  
Laurel Hatley (Samson)  
Mark Travis  

2010
Sandra Frady  

2009
Brinda Green  
Kathleen Weigert (Meskil)  
Duane Wendel  

2008
Kim Bright  
Barbara Metz  

2006
Robin M. Abrams  
Nona Collins  
Sue Heffner  
Jeff Kindel  
Nancy Salladay  

2005
Fred Bertram  
Dawn Bruttomesso  
Lee Grim  
Debbie King  
Deborah Anne Smith (Holly)  

2004
Julie Larmon  
Melanie Schwager  
John Stewart  
Jane Vogel  
Louise Wiseman  

2003
Missy Little (Bennett)  

2002
William Dickman  
Kathy Griffin  

2001
James Fagan  
Bob Rowens  

2000
Joel Davis  

1999
Richard Lewis  
Terry Mills  
Paul Taylor  

1998
Kevin Masters  

1997
Bev Green  
Grady Johnson  

1995
Kathy (Catherine Ann) Testa  

1992
Alan Adelman  

1990
Ken Brissette  

1987
Dennis Kennedy  

1983
Lou Arrington  

1982
Wayne Daniels  

1981
Bill Agerholm  

1978
Linda Brunst  

1977
Patrick Ledger  

1974
Kim Hudson  

1972
Robert McIntosh  
Edward C. Robinson  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Elaine Snyder  
 
GUESTS

2012
Edward Allen(Science Teacher And Swimming Coach  
Genivieve Shrum (Foreign Language Teacher)  

2011
Robert Challener (English Drama Teacher)  
Joyce Reinhardt (Francis (Class Of 1970))  

2009
John Jones (DE Dct Teacher)  

2007
Roy Buchaus (Industrial Arts Teacher)  
Allen Geyer (English Teacher)  
Carmine Zinn (Foreign Language Teacher)  

2006
Donald Howard (Mathematics Teacher)  

2003
Josephine Anderson(Instructional Materials)  
Mai Choffat (English Teacher)  
William Gibson (English Teacher)  

2001
Grace Asel(Business Teacher)  
Martha Frakes (Instructional Material)  
Kenneth Pschorr (Science Teacher)  

2000
Carolyn Dunkle (Dean Of Girls)  
Martha James (English Teacher)  

1999
Clyde Bennett(Foreign Langauage Teacher)  
Thomas Zachary (Dean Of Boys)  

1997
Rex Musgrave (Counselor)  

1995
Donald Williams (Mathematics Teacher)  

1993
Phyllis Rodgers (English Teacher)  

1989
Helen Fannin (English Teacher)  

1988
Karl Diekmeyer (Business Teacher)  
Vincent Durkin (Guidance Counselor)  

1987
Catherine Andringa(Business Teacher)  
Eugene Beeman(English Teacher)  
Earl Wilson (Business Manager)  

1986
Roger Dardenne (Foreign Language Teacher)  
Ralph Mercurio (Mathematics Teacher)  

1985
Paul Jenkins (Athletic Director)  

1984
Helen Stamper (Mathematics Teacher)  

1979
William McNeil (Industrial Arts Teacher)  

1976
Roy Cours (Social Studies Teacher)  

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.